Czekolada od harcerzy

Drogie Druhny! Drodzy Druhowie!

Od tygodni na polsko-białoruskiej granicy służą polscy żołnierze, strażnicy graniczni i policjanci. My jako harcerze i skauci bardzo często współpracujemy ze służbami mundurowymi. Nie raz gościli na naszych zbiórkach czy pomagali nam w różnych przedsięwzięciach. Teraz bardzo konkretnie strzegą naszego bezpieczeństwa.

Również każdy z nas nosi mundur harcerski – naszą chlubę i dumę. Ten mundur to także konkretne zobowiązanie do pełnienia służby Ojczyźnie i pomocy tym, którzy dla naszego bezpieczeństwa czuwając dzień i noc na granicy państwowej.

Wielu Polaków włącza się w akcje #MuremZaPolskimMundurem. My również okażmy wsparcie i wdzięczność tym, którzy – tak jak my – w mundurach z polską flagą są dziś na granicy.

Niech symbolicznym gestem wdzięczności będzie tabliczka czekolady. Przyklejcie na nią małą kartkę/ liścik z wyrazami wdzięczności i Waszym imieniem. Niech to będzie bardzo indywidualny prezent. Nie chodzi nam o to, by zebrać pieniądze i kupić kartony czekolad na granice. O wyżywienie naszych żołnierzy i funkcjonariuszy dbają poddziały logistyczne. Nam chodzi o prosty, niepowtarzalny prezent i wyraz pamięci dla konkretnego żołnierza czy funkcjonariusza. 

Jak przekazać czekolady żołnierzom i funkcjonariuszom:
1. Przygotujcie czekoladowe prezenty dla obrońców naszej granicy. Możecie to zrobić w domu lub na zbiórce; wspólnie z drużyną, szczepem czy hufcem. Im więcej tabliczek czekolady tym lepiej.
2. Dostarczcie je do 27.11.2021 do jednego z koordynatorów akcji. Są to kapelani i duszpasterze harcerscy, ponieważ pomysł zrodził się na corocznym spotkaniu kapelanów w Ordynariacie Polowym. Adresy do wysyłki poniżej. Czasu jest mało – im szybciej tym lepiej! Przedłużamy termin wysyłania paczek do środy 01.12.2021. Jednak tylko do koordynatora w Radziszowie! Wiemy też, że w związku z Black Friday są opóźnienia w dostawach. Dlatego prosimy wyślijcie Wasze paczki maksymalnie w poniedziałek rano!
3. Przekażcie informacje o wysłaniu paczki za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://forms.gle/Dv1qEXGkzNCzkUfY8 Ułatwi nam to logistykę.
4. Koordynatorzy dostarczą tabliczki czekolad do Caritas Ordynariatu Polowego, który przekaże je mundurowym na granicy. Ze względów organizacyjnych prosimy, aby nie były to inne przedmioty czy inne słodycze, a jedynie tabliczki czekolady. Chcielibyśmy, żeby czekolady trafiły na granice w okolicach 06.12.2021.

Bieżące informacje o akcji „Czekolada od harcerzy” można znaleźć na fanpage: https://www.facebook.com/czekoladaodharcerzy
Zachęcamy do kontaktu z nami pod adresem: czekoladaodharcerzy@gmail.com. Całość akcji koordynuje ks. Filip Pajestka. Telefony podane przy nazwiskach koordynatorów prosimy wykorzystywać jedynie jako dane potrzebne do wysyłki.

Adresy koordynatorów, gdzie można przynieść/wysłać paczkę: 
ks. Filip Pajestka – kapelan ZHP Chorągwi Krakowskiej
ul. Jana Pawła II 7
32-052 Radziszów
Paczkomat: RDS01M (tel. 509825740, mail: filip.pajestka@gmail.com)

o. Jacek Szczepanik – instruktor ZHP
Paprotnia, ul. M. Kolbego 5
96-515 Teresin-Niepokalanów
Paczkomat: TEE01M (tel. 722294637, mail: jacek.szczepanik@zhp.net.pl)

ks. Łukasz Tarnawski – duszpasterz FSE Łódź
ul. Łagiewnicka 76
95-100 Zgierz
Paczkomat: ZGI11N (tel. 516180117, mail: xlukaszT@gmail.com)

ks. Przemysław Cios – hufcowy ZHR Polonia Minor
al. Tysiąclecia 39
34-400 Nowy Targ
Paczkomat: NTA05M (tel. 512920951, mail: przemyslaw.cios@malopolska.zhr.pl)